Saaukstēšanās

August 28, 2012

 Saaukstēšanās

Ja esi saaukstējies…

Pats svarīgākais ir miers un atpūta!. Kad organisms ir visus spēkus mobilizējis vīrusu iznīcināšanai, lieks stress paildzina atveseļošanos un palielina komplikāciju risku. Tāpēc labāk dienu vai divas pagulēt mājās.
Jebkuru medikamentu lietošanu vislabāk saskaņot ar ģimenes ārstu vai farmaceitu. Pašam nevajadzētu lietot stipras iedarbības zāles, piemēram, jebkuras antibiotikas
Ja slikta pašsajūta un temperatūra nepāriet trīs dienu laikā, noteikti jādodas pie ārsta.
Ir ļoti svarīgi daudz dzert: tās var būt zāļu tējas, sula vai pat vienkārši ūdens. Bērniem jāizdzer vismaz pusotrs litrs, pieaugušajiem- divi līdz trīs litri dienā. Šķidrums aizskalo vīrusu radītās toksiskās vielas un palīdz organismam atjaunot zaudētās minerālvielas

 

Klepus

Klepus ir organisma aizsargreflekss, kas palīdz attīrīt augšējos elpceļus un bronhus. Siltas tējas un tvaika inhalāvijas atvieglo klepošanu un veicina atkrēpošanu. Papildus var lietot pretklepus tabletes vai sīrupu, kas mazinās kairinošo sajūtu un iekaisumu.

 

Sāpošs kakls

Sāpošu kaklu ieteicams skalot ar zāļu tējām vai siltu sālsūdeni, papildus lietojot kakla iekaisuma novēršanai paredzētās sūkājamās tabletes vai aeresolu. Tie aptur baktēriju vairošanos un mazina sāpes.
Aizsmakuma gadījumā runāt vēlams pēc iespējas mazāk, čukstēšana noslogo balss saites.

 

Iesnas

Degunu šņaukt nevajadzētu ar lielu spēku, lai neveicinātu infekcijas izplatīšanos līdz vidusausij. Lai mazinātu iesnas var lietot deguna aeresolus vai pilienus. Tie palīdz samazināt deguna gļotādas tūsku un atvieglo elpošanu caur degunu.

 

Temperatūra.

Paaugstināta temperatūra ir veids kā organisms cīnās pret vīrusiem, tāpēc nevajadzētu uzreiz temperatūru mazināt ar medikamentiem. Taču, ja termometra rādījums tuvojas 39 grādiem, jālieto zāles.

 

Imunitāte

Probiotiskās baktērijas ir dzīvi mikroorganismi, kas atbildīgi par mūsu ķermeņa aizsardzību no iekšienes. 80% no cilvēka imunitātes ir saistīti ar zarnu traktu, tāpēc ir svarīgi to saglabāt veselīgu nodrošināt zarnu normālu mikrofloru. Mūsdienās probiotiskās baktērijas tiek plaši izmantotas, lai stiprinātu organisma aizsargspējas saaukstēšanās periodā, kā arī izjaukta zarnu mikrofloras līdzsvara gadījumos (piem., antibiotiku izraisītas caurejas gadījumā).

Pret kakla sāpēm – Decatylen™ un JOX

 

Uz augšu