Biežākās pārslodzes situācijas un kļūdas
Gadu mijas vai pavasara iedvesmoti daudzi cilvēki apņemas sākt jaunu dzīvi, apņemas atvēlēt laiku sportošanai, piemēram, sākt skriet. Šādu apņemšanos izsaka neatkarīgi no vecuma grupas un fiziskās sagatavotības. Kāds cits apņemas izremontēt dzīvokli un viens pats pārbīdīt mēbeles. Bet…
Ko nedarīt un kā darīt labāk?
- Respektē sāpes un ievēro divu stundu sāpju likumu: ja tev sāp divas stundas pēc fiziskās aktivitātes, tu sevi esi pārslogojis! Pārslodze sportā: Ja sāp aktivitāšu laikā, biežāk iepauzē, pielāgo ekipējumu un slodzi, nedari sev pāri!
- Pārslodze darbā: ceļot smagumus, izlīdzini svaru, jo lielās locītavas ir izturīgākas par mazajām. Celšanā izmantojot lielās locītavas (piemēram, ceļa vai gūžas) un celšanas svaru izlīdzinot simetriski, vari sevi pasargāt no lielām nepatikšanām.
- Ilgstoša sēdēšana, statiskas pozas ikdienā? Taču dabai patīk kustība! Nekustīgas locītavas kļūst stīvas, ieķīlējas. Ieilgušos gadījumos muskuļi atrofējas un attīstās locītavu kontraktūras.
- Palielināts svars? Gūžas, ceļgali un pēdu locītavas teiks paldies par katru zaudēto kilogramu, kas tām vairs nebūs jānes.
- Līka mugura, šķība sēdēšana krēslā… Pievērs uzmanību tam, kā sēdi, kā stāvi. Mugurai, kaklam un galvai jābūt vienā līnijā, lai nevienu mugurkaula daļu nenoslogotu nevajadzīgi. Atceries par to arī katrreiz, kad cel smagumus un sēdi. [1]
Literatūra
- Gecht-Silver M.R. (2020) Overview of joint protection, UpToDate database
Saistītie produkti:
Aicinām konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma.
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI