Mugurkaula izmaiņas un to izraisītās veselības problēmas

July 10, 2012

Dr. Inese Blumberga

Medicīnas doktore, neiroloģe, osteorefleksoterapeite

 

 

Muguras sāpes nav tikai vecāka gadagājuma cilvēku problēma. Arī gados jauniem cilvēkiem novērojamas sāpes dažādās ķermeņa daļās, muskuļu savilkums, galvas sāpes, kuru cēlonis tradicionāli ir stājas traucējumi – iztaisnoti mugurkaula fizioloģiskie izliekumi, skolioze.

 

Daudzu ar muguru it kā nesaistītu veselības problēmu patiesais cēlonis var būt izmaiņas mugurkaulā.

Sāpes sirds rajonā, apgrūtinātu elpošanu, sirds ritma izmaiņas, asinsspiediena nestabilitāti var izraisīt izmaiņas mugurkaula krūšu daļā.

Jostas – krustu rajona deformējošā spondioze u.c. mugurkaula izmaiņas savukārt var radīt iespaidu, ka sāp aknas vai nieres.

Muguras sāpes var izstarot un radīt sāpes kājās, atgādinot vēnu pataloģiju. Ja citos organisma sistēmas izmeklējumos netiek atklāts sāpju cēlonis, ļoti iespējams, ka vaina ir mugurkaulā.

 

Šajā ziemā un pavasarī biežāk nekā citos gados sastopami iekaisuma procesi locītavās. Visbiežāk plecu un ceļu locītavās. Nereti rentgenoloģiskajos izmeklējumos pataloģiju neatklāj un tikai ultrasonogrāfijā konstatē saišu, locītavu kapsulas tūsku, iekaisumu. Šādos gadījumos jāmeklē palīdzība pie ortopēda.

 

Ja cilvēks savu veselību ir nolēmis uzlabot ar vingrošanas un sporta aktivitāšu palīdzību, vēlams pirms tam konsultēties ar fizioterapeitu, lai izvēlētos piemērotāko slodzi un nekaitētu mugurkaulam.

 

Uz augšu