Muguras sāpju veidi, to cēloņi un fizioterapija

August 10, 2012

Drukāt

Dr. Marika Briede, fizioterapeite

 

Problēmas, ar kurām cilvēki visbiežāk griežas pēc palīdzības pie fizioterapeita, var iedalīt trīs galvenajās grupās:

  • muguras sāpes
  • muguras sāpes pēc bērniņa piedzimšanas
  • pēc traumas sāpes un rehabilitācija

Runājot par muguras sāpēm, primāri ir uzsvērt, ka pacienta veselību un labsajūtu ļoti ietekmē nepareiza poza, kādā ilgstoši atrodamies darbā vai veicam ikdienas aktivitātes.

Lai novērstu kļūdas izvairītos no sāpēm, ieteicams iepazīties ar ieteikumiem Kā saudzēt muguru. Svarīgi ir nedarīt mugurai pāri un uzturēt muskuļus funkcionāli aktīvus un spējīgus darboties visas dienas garumā, nepārslogojot locītavu un kaulu sistēmas. To var panākt tikai ar fizisku vingrojumu palīdzību.

 

Muguras sāpju cēlonis pēc bērniņa piedzimšanas ir hormonālas un statiskā noslogojuma izmaiņas sievietes ķermenī grūtniecības laikā. Pēc mazuļa nākšanas pasaulē, muskuļi un saites vēl nav atguvušas savu ierasto stāvokli, tāpēc mazuļa ikdienas aprūpe rada pārslodzi ķermenim, kā rezultātā var veidoties sāpes mugurā.

 

Sūdzības par pēc traumas sāpēm ir rūpīgi jāizvērtē konsultējoties ar fizioterapeitu. Jānoskaidro sāpju cēloņi, tas, kuri muskuļi vai to grupas pēc traumas ir nespējīgi veikt kopēju darbu, lai locītava varētu pilnvērtīgi funkcionēt.

Ja sūdzības ir saistītas ar neiroloģiskas dabas simptomiem – sāpes, tirpšanas sajūtas, galvas reiboņi u.c. -, noteikti jākonsultējas ar ārstu un jāmeklē veselības problēmu cēlonis.

 

 

 

Uz augšu