Viktors Renskumbergs

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
March 12, 2013

Magnētiskā rezonanse:M/k jostas daļai.
Jostas daļas fizioloģiskā lordoze iztaisnota.Th11,12 skriemeļu ķermeņos sīkas hemangiomas.Vērojami plakani priekšēji spondilofīti.Th-L1,L4-S1 starpskriemeļu disku deģenerācija dehidratācijas veidā ar disku augstuma pazeminājumu.Nelīdzenas noslēdzošas plātnītnes Th-L2 līmeņos.
Th12-L1 līmenī mediāns diska velvējums ar centrālu durālā maisa dislokāciju.Nervu saknītes intaktas,foraminālās atveres brīvas.
L1-L4 līmeņos starpskriemeļu disku patoloģisku velvēšanos nenovēro.Nervu saknītes intaktas,foraminālās atveres brīvas.L3-L4 def.spondiloartroze.
L4-L5 asimetriska dorsāla,abpusēji foramināla ar plakaniem spondilofītiem diska protrūzija,ar durālā maisa dislokāciju un ietekmi uz L4 kreiso izejošo saknīti.Def.spondiloartroze ar relatīvu foraminālu stenozi.
L5-S1 līmenī L5 skriemeļa ~6mm antespondilolistēze ar kalcinētu dorsolaterālu diska pseidoprotrūziju,izteikta locītavu izaugumu hipertrofija ar mērenu centrālu,subtotālu abpusēji laterālu mugurkaula kanāla stenozi,durālā maisa dislokāciju sānu segmentos.Vērojama izteikta foramināla stenoze ar ietekmi uz izejošām saknītēm.Šajā līmenī cauda eqvina saknītes grupētas.
Muguras smadzenēs no Th10 līdz conus medullaris struktūras pārmaiņas neredz.

Man ir viens jautājums.Vai operācija var man palīdzēt?

 

Labdien, Viktor!

Atkarībā no tā, ko ir šajā operācijā plānots darīt, kā arī kādas ir Jūsu sūdzības. Diemžēl neredzot ne pacientu, ne izmeklējuma uzņēmumus uz Jūsu jautājumu atbildi nevarēšu sniegt .

 

 

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte