Vesma Kleinberga

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
October 4, 2013

Labdien.Man ir man pasai nesaprotamas muskulu sapes un vajums.Sakot skriet sap kajas(nevar isti saprast vai apakstilba kauli vai muskuli).Aizejot uz sporta zali jutos ka invalide,jo parasti viegli vingrojumi ir gruti prieks manis,jo muskulis vienkarsi ir piekusis un es nevaru veikt necik lielu atkartojumu skaitu.No rita pieceloties man sap ausis.Nevis ieksa,bet pati auss areja dala no ta ka esmu to nogulejusi. Pedeja pusgada laika pasliktinajusies redze un biezi sap acis,bet acu arsts pec 2h izmeklesanas man brilles nedeva,jo man esot perfekta redze.Sakuma jau satraucos,ka man ir cukura diabets,bet visu esmu parbaudijusi,esmu vesela.Man ir 31 gads,edu veseligi,gribas sportot.
3 nedelas atpakal ieveroju 2 nedelu ilgu dietu(vareja est darzenus,auglus,pupas,riekstus,seklas,udens,medus).Pec sis dietas viss bija ka ar roku atnemts,vareju skriet un muskuli sapeja minimali,ka jau pec slodzes,jutos briniskigi,no ritiem piecelos bez jocigam sapem. Bet tagad viss ir atgriezies. Es netieku gudra,kas tas varetu but?(piens,udens,gala,cukurs???????????B vit?)
Gaidisu kadu padomu,lai varetu problemu noverst.Paldies!

 

Labdien, Vēsma!

Katrs organisms ir individuāls, kā arī jāsaka, ka mēs bieži darām daudzas lietas kampaņveidīgi, ja sportot, tad uzreiz bieži un daudz, ar palielinātu slodzi utt.., ja ēst tad arī vēlu vakarā un smagi pārstrādājamu barību utt., utt.. Jūs jau pati devāt atbildi uz savu jautājumu- ja ēdot šādus gan olbaltumvielām, gan ogļhidrātiem ļoti bagātu pārtiku, ļoti pārdomātu, kā arī viegli pārstrādājamu pārtiku, jūtaties labi, tad tāda ir arī jāizvēlas. Nedomāju, ka 31 gadā pēkšņi ir piena vai gaļas olbaltuma nepanesamība. Par fizisko slodzi- ir ļoti svarīgi, piemēram, par skriešanu runājot- pa kādu segumu un kādiem apaviem skrienat, ar sportu vispār ir tā, ka mēs bieži izvēlamies darīt kaut ko, tāpēc, ka to dara citi vai ir populāri utt., ir tik daudz sporta veidu!!- kāpēc ir jāskrien vai jāvingro monotoni vingrinājumi sporta zālē, ja nemaz to negribās, nepatīk vai ir palielināts svars?.., var taču sākt ar riteņbraukšanu, var taču staigāt pa mežu ar hantelēm rokā?? un būs lielāks priks un patikšana kustēties. Viss taču sākas mums patiesībā cilvēkiem galvā…

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte