Tamāra R.

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
August 12, 2013

Labdien!
Pirms vairāk kā 2 gadiem labās rokas īkškim tika bojāta vai pārrauta muskuļa saite.Tas nenotika vienā mirkli, bet ilgstošākā laika periodā (fabrikā mizojot arbūzus, ananāsus ar lielu nazi).Ārsti piedāvāja veikt operāciju, bet toreiz es no tās atteicos.Tagad atkārtoti griezos pie ārsta, jo baidos, ka var ar laiku zaudēt darba spējas. Man veica vairākus rentgenuzņēmumus, uzņēma rindā uz operāciju.Tā būs pēc apmēram 3 mēnešiem.Mutiski informēja par operācijas gaitu- vispārīga narkoze, no manas gūžas kaut kas tiks paņemts un ievietots īkšķī, tad 6 nedēļas slimības lapa.Esmu Anglijā , nepārvaldu angļu valodu tik labi, lai īsti nesaprastu-kāpēc un kas tiks paņemts no manas gūžas?
Vai Latvijā arī veic šādas operācijas? Kādos gadījumos tiek veiktas šādas operācijas? Kas tiks paņemts no manas gūžas?Vai nav citu – vienkāršaku risinājumu?
Kas notiktu ar manu roku, ja es atteiktos no šis operācijas?
Paldies, ja atbildēsiet!

Labdien, Tamāra!

Tā būs iespējams operācija, kurā tiks paņemts kaula+cīpslas gals, lai varētu veikt plastiku pirksta saitei. Ja jūs nepiekritīsiet operācijai vai atteiksities, iespējams, stāvoklis tikai pasliktināsies. Vai veic Latvijā šādas operācijas, diemžēl nezinu, taču gūžas kauls ir pateicīgs materiāls šādos plastikai nepieciešamos darbiņos un ja ārsts Jūs ir izmeklējis un ieteicis šādu terapiju, nedomāju, ka tā būtu jāapšauba. Par citām alternatīvām – neesmu Jūs izmeklējusi, neesmu redzējusi izmeklējumu rezultātus, taču mēs ārsti vienmēr izvērtējam, kas pacientam ir vislabāk un operatīva terapija tiek piedāvāta tikai gadījumos, ka ar konservatīviem pasākumiem palīdzēt nevar.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte