Sintija Vītoliņa

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
March 29, 2014

Labdien! jau vairākus mēnešus ir sāpes spranā,ipaši no rītiem,pēc gulēšanas. uztaisīju rentgenu,bet neprotu iztulkot rezultātu. vai varat lūdzu palīdzēt? mugurkaula kakla daļas fizioloģiskā lordoze iztaisnota. skriemeļu ķermeņa augstums saglabāts, nedaudz samazināts C5-C6 diska augstums, nelieli priekšēji spondilofīti pie C5, C6.
cik saprotu tie spondilofīti ir “radziņi”, kā tos mēdz tautā saukt. kas ar tiem būtu jādara-jāoperē, jāmasē vai vienkārši ar sāpēm jāsadzīvo? pie kāda speciālista man vislabāk griezties?
ļoti ceru uz atbildi!
ar cieņu,Sintija

 

Labdien, Sintija!

Normāli, skatoties no sāna, mugurkaulam ir izliekums uz priekšu, jeb šī fizioloģiskā lordoze, ja šajā daļā mugurkauls ir taisns, tad tiek teikts, ka lordoze ir iztaisnota. Ir samazināts starpskriemeļu diska augstums starp kakla 5. un 6. skriemeli. Jā, šie spondilofīti ir tautā sauktie “radziņi”. Šādā gadījumā jāgriežas pie ģimenes ārsta, jo ārsts Jūs var nosūtīt uz māsāžu un fizioprocedūrām, fizioterapeits ieteiks vingrinājumus muskulatūras nostiprināšanai, kā arī izrunās Jūsu paradumus- darbs sēdošs/ nē, darbs pie datora, ergometrija sēžot utt.. Šīs sāpes konservatīvi (medikamentiem, fizkultūra, masāža utt..) ir labi koriģējamas.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte