Olga Rone

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
March 13, 2013

Apraksts: Ceļa locītavā neliels saturs centrāli un dorsāli ap krusteniskām saitēm. Pacelē lokālu saturu nesaskatu, bet ir augstāks signāls mīkstajos audos – pārsvarā taukaudos ap un gar mm.semimembranosus un gastrocnemius medialis cīpslām, neviendabīgs signāls arī mm.semimembranosus distālā cīpslā. Sānu saites saglabātu gaitu un signālu. Krusteniskās saites vizualizējamas visā garumā, PKS proksimālā galā augstāks signāls – iespējams tikai šķidruma dēļ (klīnika?). Meniski parasta lieluma, formas, mediālā meniska dorsālā ragā edēmas pazīmes. Kaulu smadzeņu signāla pārmaiņas dotajos attēlos neatrodu. Ceļa locītavas sprauga brīva. Artikulējošo virsmu skrimšļa defektus vai struktūras pārmaiņas doatjā izmeklējumā nesaskatu. Patella parastas lokalizācijas. Mm.quadriceps un patellārā cīpslas bez bojājuma.

Slēdziens: Art.genu dxtr sinovīta aina ar edēmu mīkstajos audos pacelē mediāli un mm.semimembranosus tendinopātiju distāli. PKS proksimālā gala daļējs bojājums susp. Ko tas nozime?

 

Labdienm, Olga!

Slēdzienā un veiktajā izmeklējumā ir teikts, ka ir locītavas šķidruma iekaisuma rakstura izmaiņas (sinovīts) ar mīksto audu tūsku (edēma) mediāli un semimembranozā muskuļa cīpslas iekaisīga rakstura izmaiņām (tendinopātija).

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte