Mazā Ilze

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
September 5, 2017

Labdien,

Pat nezinu, kā lai sāk. 2016. novembrī, naktī pamodos pie sāpju sajūtas žoklī. Vecā vaina pirms 14 gadiem bija atgriezusies. Iekaisis, uzpampis limfu mezgls žokļa rajonā. Tiku nosūtīta uz USG, kur konstatēts, ka kopš 2002. gada tādi mezgli ir 4 un sub. cista. Kamēr sagaidīju rindu pie sejas žokļa ķirurga, viss jau bija rimies pats no sevis bez biotikām. Kā vainīgo varēja vainot neizaugušu gudrības zobu, kuram maza šķemba bija izšķīlusies ārpus smaganas. Dakteris ieteica izoperēt. Es saņēmos un to izdarīju. Tikai mēnesi pirms noliktās operācijas sāka degt un sāpēt vaigs. Zobārsts konstatēja siekalu dziedzera izvada kanāla iekaisumu. Bija jāpaskalo ar Hlorheksadīnu un jāiet pie ķirurga. Kļuva vieglāk, bet vaigs ik pa brīdim iesāpējās tāpat. Nolēmu, ka pieteiktajā operācijas dienā, pie reizes, atrādīšu ķirurgam. Vizuāli ārsts dziedzera vainu neredzēja, operācija tika veikta. Viss bija ideāli, līdz beidzās antibiotikas un pēc nedēļas vaigs sāka pamt un gulties virsū izoperētajai vietai. Vēl pēc 2iem mēnešiem izmeklējos orālās pataloģijas nodaļā, kur konstatēja ļoti aktīvus streptokokus, jo mute bija sūrstoši sausa kļuvusi. Tur redzēja man to tūsku vaigos ( abās pusēs ķepīgās siekalas, kā ir pēc izjūtām)
Esmu izgājusi virkni USG – vēdera dobums, siekalu dziedzeri, ginekoloģija, viss ir kārtībā. Atkārtots USG žoklim parādīja, ka viss ir mazāks kļuvis.
Šobrīd ir tā, ka jūtu diskonfortu mutē, sausums, brīžiem sūrstoņa mutes augšslejā un vaigos. Vakaros stīvumu un smaguma sajūtu vaigos, kā arī ir parādījusies vaigos balta zobu nospiedumu līnija abās pusēs. Es atkārtoti devos pie ķirurga. Siekalu dziedzeru izvadi ir mazliet tādi lielāki, bet viss esot ok. Vai tiešām ir jāpiekrīt diagnozei Veģitatīvā distonija? Vai tas tā var būt arī ar muti? Esmu jūtīga un ir ļoti bail no zobu ķirurģijas, bet spēju sevi mobilizēt, ja 'jādara, tad jādara. Vai tas tiešām tā spēj ietekmēt? Šobrīd izvairos ēst griķus, rīsus utt., jo vaigi jūt katru krikumu?
Sarežģīti to visu izstāstīt ārstam vizītē, izklausās jocīgi. Paldies, ja kāds sniegs kādu padomu. Ar cieņu, Ilze