Mārtiņš

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
July 16, 2014

Sveiki.
Man ir 32 gadi (vīrietis); 170cm; 70kg. Ik pa laikam (reizi mēnesī) uznāk lēkme (nezinu vai to tā var nosaukt) ar šādiem simptomiem: sākas ar elpas trūkumu un tad arī lēnām parādās tirpšana sejas daļā – lūpas, piere un tas ilgst aptuveni 20 minūtes. Vakar tas notika vēl trakāk ar tādiem pašiem simptomiem, bet vēl spēcīgāk – tirpa viss ķermenis un visi muskuļi lēnām savilkās – bija grūti runāt (kustināt lūpas), izplest pirkstus (grūti bija uzspiest numuru uz klausules) un kad tas lēnām pārgāja tad reiba galva.

Biežāk šādas lēkmes uznāk autobusos, karstumā vasaras sezonā.
Esmu kādus 15 gadus, ar pārtraukumiem smēķējis, bet tagad esmu atmetis. Pēdējais plaušu rentgens tika veikts pāris gadus atpakaļ – pozitīvs.

Pirmo reizi ar šādiem simptomiem slikti palika 10 gadus atpakaļ, kad strādāju nakts maiņās. Mainīju darbu un arī pārbaudīju sirdi, bet rezultāti bija pozitīvi.

Tagad darbs man ir pie datora, un šad tad arī reibst galva un brīžiem jūtos ļoti noguris, lai gan cenšos gulēt daudz.

Bērnībā esmu pārcietis smagas traumas – pirmais satiksmes negadījums ar smagu smadzenes satricinājumu, bet otrais bija ar smagiem kājas kaulu lūzumiem. Mans tēvs agrāk slimoja ar Astmu, bet nu jau kā vairākus gadus vairs neslimo.

Mani ļoti nomāc šī problēma un vēlētos uzzināt pie kāda ārsta man griezties un kādas veselības pārbaudes veikt pirmās (Ģimenes ārsts nav diezko zinošs).

Paldies.

Mārtiņš

Labdien, Mārtiņ!

Paldies Jums par jautājumu!

nesap.lv iesaka Jums pieteikties uz konsultāciju pie Jūsu ģimenes ārsta.  Varam Jums ieteikt arī vienu no šiem speciālistiem http://ars-med.lv/arstu-lapa/ 

Atvainojamies, ka nesniedzam atbildi nesap.lv mājas lapā.

Ar cieņu, 

nesap.lv administrācija