Alla Zile

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
January 14, 2013

Labdien!
Pasreiz atrodos UK, piekdien tika veikts maksligais aborts vai drizak stimuletas dzemdibas. Otrdien iedzeru pirmo tableti un piekdien bija jadodas uz slimnicu, kur vaginali tika ievaditas zales un tad lika gaidit, kad viss iztirisies. Biju 13. nedela, pec usg un analizem  no placentas, berninam tika konstatets dauna sindroms. Solito parasto asinaino izdalijumu vieta- bernins iznaca vesels, paris stundas velak iznaca ari placenta. Pateica, ka izskatas, ka iznacis pilnigi viss. Pec 12 stundam palaida majas. Nekadas zales neko neizrakstija. Gribeju jautat, vai tas antibiotiku kurs, ko parasti izraksta pec abortiem, lai mazinatu infekciju risku, ir obligatas vai ne? Varbut tad jagriezas pie arstiem, lai vini izraksta kaut ko? 
Un vel, man ir rezus negativs- zinu, kad tados gadijumos pec aborta vai dzemdibam veic injekciju, lai mazinatu risku ar nakamo grutniecibu. Man vini to injiceja jau otrdien, uzreiz, kad izlemam, par grutniecibas partrauksanu-sanak gandriz 3 dienas pirms aborta. Vai to nav javeic tikai pec?? Man ir 25 gadi. Kad ieteicams sakt planot nakamo grutniecibu? Paldies!

Atbilde: Labdien Alla!
Antibiotikas visbiežāk iesaka lietot pēc aborta, kas veikts ar instrumentiem – kā operācija narkozē vai ja ir papildus dzimumceļu iekaisums. Pretējā gadījumā antibiotikas nav nepieciešamas. Ar rēzus medikamentu viss ir kārtībā! Jūsu vēstulē nav informācijas par partnera vecumu – varbūt nepieciešama ģenētiķa konsultācija pirms plānot nākošo grūtniecību.

Atbildi sagatavoja dr. Māris Arājs