Zane Briede

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
January 2, 2013

Labdien!!!!
Man ir divas sasāpējušās problēmas.
Pirmā ir tāda,ka trīs reizes ar vairāku mēnešu starplaiku ir atkārtojušās sāpes vēderam tieši pa vidu zem ribām. Sāpes ir tādas apmēram kā dzemdībās kontrakcijas- uznāk sāpju vilnis un pāriet un pēc pāris minūtēm atkal uznāk. Bērnībā man atklāja 12 pirkstu zarnu iekaisumu,vai tagad arī varētu būt kaut kas ar to saistīts, un vai ir nepieciešams iet atkal uz kobru???
Un otrs jautājums – ja man pietrūkst enerģijas sportam, ja es ēdu ļoti daudz, bet sejā es izdilstu-īsāk sakot esmu tieva un man nekas neiet labumā,visai bieži ir šķidrs vēders,galvassāpes, vai tas varētu būt kādu tārpu iespaidā??? Mans ģimenes ārsts par mani pasmējās,kas vainas,ka es esot tieva,visas taāu grib būt tievas, taāu,man gan tas neliekas normāli.

Atbilde: Labdien, Zane!
Jā, kā var būt āūlas/ gastrīta/ duodenīta recidīvs (atkārtošanās), tā šīs sūdzības iespējams arī šoreiz rada Jūsu minētā saslimšana. Lai šādu problēmu apstiprinātu vai izslēgtu ir jāveic atkārtoti augšējās endoskopijas izmeklējums. Atbilde otram jautājumam- šādas sūdzības iespējamas daudzu saslimšanu gadījumā, kā tārpu invāzijas, tā, piemēram, celiakijas, āūlaino kolītu utt. gadījumā. Ja es būtu Jūsu ģimenes ārsts es nosūtītu Jūs uz izmeklējumiem- asins analīzes, endoskopijas, atkarībā no izmeklējumu rezultātiem tad jau tālāk domātu.

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte