Inese

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
March 5, 2013

Labdien!

Pirms nedēļas, ejot pa apledojušu un šķību ietvi, nokritu. Labā kāja saslīdēja un nogāzos uz labajiem sāniem. Piecēlos un pāris sekundes bija izteiktas sāpes labajā celī, stipri sāpēja un klibojot tikai varēja paiet. Taāu jau pēc īsa laika sāpes pārgāja un varēju normāli paiet.
Tagad jau nedēļu labais celis ir jūtīgs un it sevišķi vakaros smeldz. Kāpjot pa trepēm, ir diskomforta sajūta celī(tik gludi nelokās viss kā otrā celī).
Jāpiemin, ka 2007. gadā labās kājas celi satraumēju, neplānoti nolecot no divriteņa. Tā kā atrados ārzemēs un nebija apdrošināšana, tad ārstēšanās nebija iespējama. Celis pietūka un sāpēja, bet pēc kāda laika puslīdz pārgāja. Atgriezos Latvijā un rengenā noskaidroju, ka lauzts nekas nav, taāu ikreiz kad ir lielāka slodze vai mainās laikapstākļi, labais celis paliek viegli smeldzošs un jutīgs.
Domāju, ka pirms nedēļas būšu iekustinājusi veco, neārstēto vainu. Sakiet ko manā gadījumā būtu vislabāk tagad darīt?
Paldies jau iepriekš!

Inese

 

Labdien, Inese!

Šādā gadījumā ir jāveic izmeklējums- magnētiskā rezonanse ceļa locītavai un jāizslēdz ceļa locītavas mīksto audu, menisku bojājums. Kā arī pašlaik ir jāievēro saudzējošs režīms, pretsāpju terapija.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte