Kristaps

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
April 5, 2013

Labdien! Mani interesē vai 18 gados var kaut ko mainīt muguras ziņā. Man ir šķība mugura, kifoze tā teikt, jeb kupris. Lāpstiņas ir uz āru iznākušas, nemāku pareizi izskaidrot. Man tas rada ļoti lielu diskomfortu, pat uz pludmali vairs neeju gada siltajos mēnešos. Biju pie fizioterapeita, tur iedeva vingrinājumus, bet man maza ticība tam, ka tādi vingrinājumi spēj kaut ko mainīt. Vingroju, bet progresu neredzu, tāpēc arī zūd ticība. Vēl eju papildus uz sporta zāli, sāpes mugurā kā tādas nav, varu darīt pilnīgi visu. Mugura ir kļuvusi spēcīgāka, bet tas neatrisina manu problēmu. Varbūt ir jātaisa kādas speciālas operācijas, lai gan negribas neko tādu.
Papildus tam, man šad tad sāp galva, bet es domāju, ka tas ir no tās pašas muguras, jo spranda arī tāda stīva utt. Esmu izgājis fiziskās slodzes testus, un esmu atdzīsts par vesalu, tas tā. Tikai tā mugura mani nomoka.

Paldies!

 

Labdien, Kristap!

Diemžēl nezinu vai ir veikts, piemēram, mugurkaula Rtg izmeklējums??, ja jā, tā slēdziens??. Tā kā Jums ir tikai 18 gadu, kad skelets vēl nav nobriedis, ar fizioprocedūrām, fizkultūru Jums var palīdzēt ļoti daudz, taču jāsaka, ka tas prasīs ļoti lielu pacietību. Par sporta zāli- es ieteiktu mazliet uzmanīgi, ja jā, tad trenera/ fizioterapeita uzraudzībā, jo svarīgi ir ne tikai kustības, bet kā tās tiek veiktas, kādu slodzi- galvenais ir nenodarīt sev pāri.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte