Dana

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
January 21, 2013

Labdien!
man ilgstoši sāpj labā paribe, bieži ir rūgta garša mutē, mēle dzeltena, ir reizes kad vnk. uznāk un ļoti sāpj kreizsaja pusē, tad ir ritīgi slikta dūša. esmu bijusi pie gimenes arsta, pirms gada taisīja USG, tur tā isti neko neteica, teica, ka ir žults pikas, un ta ari netiku skaidra, kas man isti ir, bet reizēm nejutos tiešam labi, un vnk. domaju iet vai neiet atkal pie gimenes arsta, jo ka es aizeju, vina pasaka ka jacensas ieverot dieta, un est veseligāk. bet tas sajutas tiesam nav patikamas, citreiz ir tada sausuma sajuta mutē, un niez āda, īpaši kājas. Man ir B-hepatīts. 1x gada braucu uz infekteoloģijas centru, bet pag. gada man teica, ka viruss nav aktiivs un viņs guļot.
varbut varetu izteikt kadus ieteikumus? vai vaidzetu atkal meginat iet pie arsta? vnk. ta attieksme reizeem ir tada, it ka jameklee palidziba, kad vairs nevar pakustet vispaar, kamer staia ar kajam tikmer daudz maz normaali.
un varbut ar ko tas varetu buut saistiits? labaja puse ir loti nepatikamas sajutas, bet kad labaja puse paribe saap, tad taas ir stipras sapes. un pie dzilakas ieelpas sap it ka sajuta ka durtu sirdi peksni un asi.

LIELS PALDIES, AR CIEŠ…U DANA

Atbilde: Labvakar, Dana!

Sūdzības par kurām runājat ir iespējamas kā aknu, tā žultspūšļa un aizkuņģa dziedzera saslimšanas gadījumā. Cik saprotu, tad tā īsti neesat izmeklēta. Būtu jādodas atkārtoti pie ārsta uz konsultāciju- ģimenes ārsta vai ķirurga, pie tam labāk ir doties brīdī, ka dir sūdzības. Š ādu sūdzību gadījumā diagnoses precizēšanai būtu jāveic gan asins analīzes, gan sonogrāfija vēdera dobuma orgāniem, gan fibrogastroduodenoskopija.

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte