Inga Fromane

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
July 11, 2013

Labdien.Ir pagajuši 10 mēneši kopš dzemdībām.Mēnešreizes atsākās
22.maijā un ilga 8 dienas un bija tikai smērēšanās.nākamās
menešreizes sākās 21.jūnijā.sāku dzer hormonālās tabletes
Yarina.Pirmās 4 dienas bija smērēšanās, bet tad pēkšņi sākās
stipra asiņošana, kura ilgst jau 3 nedēļu.Mans ginekologs teica, ka
Yarina tabletes man neder un izrakstīšot man citas.Yarinu momentā
pārtraucu dzert neizdzerot 21 tableti un nakamā vizītē pie dakteres viņa skaidroja, ka tā
pārtraucot, akal esmu izraisījusi asiņošanu.tgd izrakstīja Femoden
tabletes, kuras jādzer pēc 7 dienām no tās dienas, kad pārtraucu dzert
Yarinu.taču asiņošana turpinās.gaidu kad varēšu sākt dzert jaunās
tabletes ar cerību, ka šis murgs reiz beigsies.Bet jautājums man tāds, vai tiešām nepiemērotas hormonālās
tabletes var izraisīt tik ilgu un spēcīgu asiņošanu? vai sākot dzert
citas hormonālās tabletes man pārtrauksies asiņošana, ja to izraisīja iepriekšējās tabletes? PALDIES.

 

Labdien, Inga!

Pieņemu ka Jūs vairs nebarojat mazuli ar krūti. Uzsākot lietot orālo hormonālo kontracepciju, var novērot smērējošus izdalījumus no dzimumceļiem. Ar pirmo reizi gienkologam ne vienmēr izdodas nozīmēt pareizas un sievietei saderīgas hormonālās tabletes. Ja ginekologs vizītes laikā citus asiņošanas cēloņus ir izsēdzis, tad nozīmējot citas hormonālās tabletes, asiņošanai jābeidzas.

Atbildi sagatavoja Dr. Māris Arājs