Ilze Ilze

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
September 10, 2013

sveiki… šī tēma manuprāt ir ļoti izplatīta, bet arī man rodas jautājumi uz kuriem tomēr nespēju rast atbildes.
tātad esmu 21 gadu jauna, no 2009 gada ir erozija, dzemdes kaklā, kas sākumā kad to atklāja bija smagi iekaisusi, jau ar visu asiņošanu, toreiz palietoju svecītes un antibiotikas, protams pārmaiņas saglabājās šai dzemdes kaklā, bet cik nebiju gājusi pie ārsta, visi kā viens teica ka dedzinās pēc dzemdībām un ar to ir jāsadzīvo,takā visu laiku mokos ar neregulāru menstruālo ciklu, tika izrakstītas pretapaugļošanās tabletes, kuras lietoju kādu pus gadu, tāka sāku strauji kristies svarā, pārtraucu to lietošanu. esot pilnā pārliecībā ka esmu vesela, pie ārsta negāju gadus divus…
tad nu tagad izdomāju aiziet… biju pie ginekologa mēnesi atpakaļ uztaisīja uztriepi- viss kārtībā, uztaisīja OC – atbilde CIN2, cervicīts, tīrības līmenis III.
pierakstījos uz LOC pie onkologa uz biopsiju, cik saprotu atbilde šai biopsijai var būt gan labāka, gan sliktāka… bet nesaprotu kas īsti mani sagaida un kā tas ietekmēs manu reproduktīvo sistēmu, vai varēšu būt mamma, ka īsti ir ar šo vīrusu, vai vēl joprojām tas manī mitinās, vai šie cini ir tikai HPV vīrusa izraisītās sekas… ? neizpratne par lietam mani nomoka un nomāc… saprotu ka ir jāklausa ārstam un jādara viss ko tas liks, bet nespēju mierīgi vairs dzīvot…
jo ir nedrošības ajūta, par savu nakotni, tomēr esmu par jaunu, lai varet nopietni slimot…
vai tiešām šīs izmaiņas nebija iespējams konstatēt ātrāk.. un paldies savai dakterei kura neskatoties uz to ka man nav 25 gadi un neesmu saņēmusi nekādu uzaicinājumu, veica šo OC izmeklēšanu, citādi kas zin, kā būtu vēlāk… ir arī baža vai biopsijas rezultāta tomēr pastāv iespēja ka taklasies ļaundabīgas pārmaiņas neskatoties uz to ka citoloģija parādās tikai CIN II ???
ceru ka jums izosies saprast ko cenos jautāt un kas mani nomāc … gaidīšu ļoti jūsu atbildi 🙂

 

Labdien, Ilze!

Paldies par interesanto vēstuli. Onkocitoloģijas analīzē ārsts paņem šūnas no dzemdes kakla/ cervikālā kanāla – atbilde CIN (I-II-III) ir dzemdes kakla priekšvēža stadijas, kas labi padodas ārstēšanai, un nesamazina Jūsu auglību. Domāju, ka lielam satraukumam nav pamata, sekojiet ārstējošā ārsta norādījumiem kā arī reglāri veiciet pārbaudes.

Atbildi sagatavoja Dr. Māris Arājs