Ģirts

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
January 5, 2014

Sveiki!
Mazliet vairāk kā pirms gada nācās trīs nedēļas pārvietoties ar kruķu palīdzību ceļgala operācijas dēļ. Tātad visas šīs trīs nedēļas rokām bija gana liela slodze, neskatoties uz to, ka pirms tam rokas tika regulāri trenētas. Kad kruķus liku pie malas un atsāku staigāt, nolēmu atsākt arī spēka treniņus. Pirmajā treniņā uz līctekām laidos lejā un vienā brīdī parādījās asas sāpes labajā elkonī. Sāpes nepārgāja. Aptuveni mēnesi ar šo roku neko nopietnu nedarīju, taču labāk nepalika. Vēlāk atsāku trenēties, neskatoties uz sāpēm, jo domāju, ka muskuļu nostiprināšana palīdzēs. Un tiešām – kļuva labāk vai vismaz tā likās. Taču joprojām sāpēja. Sāpēja kā miera stāvoklī, tā slodzes laikā. Asākas sāpes ir bumbas metiena brīdī. Pašlaik sāpes miera stāvoklī ir minimālas. Asākas tās kļūst, kad cenšos pilnībā iztaisnot roku, kas gan tā arī neizdodas. Pēc šiem centieniem iztaisnot, uzreiz saliecot to, arī pie maksimālas saliekšanas jūt sāpes.
Pēc tam, kad sanāca atkal satraumēt, tika veikts rentgens, bet, protams, ar kauliem nekādu problēmu nav. Visdrīzāk pie vainas saites, taču ko ar tām iesākt? Vai USG elkoņa saišu bojājumus varētu saskatīt?
Paldies!

Labdien, Ģirt!

Ultrasonogrāfiski kādu problēmu redzēs tikai šādās problēmās specializējies un pieredzējis sonogrāfists. Vairāk informācijas šādā gadījumā var iegūt, veicot magnētiskās rezonanses izmeklējumu.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte