Reinis Zariņš

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
October 22, 2012

Man jau ļoti ilgus gadus ļoti sāp mugura, kājas, netur kājas, nostāvēt varu tikai īsu brīdi, bieži jāmaina ķermeņa stāvoklis, lai izvairītos no sāpēm, staigāju ar grūtībām, sāpes pie katras kustības un varu paiet tikai īsus attālumus ar kruķiem un pārvietojos ratiņkrēslā.

Kāda, lūdzu, būtu ieteicamā ārstēšana un profilakse.

Ventspils slimnīcas magnētiskās rezonanses slēdzieni:

Jostas daļas fizioloģiskā lordoze iztaisnota, vērojams neliels skoliotisks izliekums pa kreisi. Starpekriemeļu disku deģenerācija ar disku augstuma pazeminājumu. Nelīdzenas noslēdzošās plātnītes ar Š morļa trūcēm.
Th10 – Th11, L2 – S1 kaulu smadzeņu taukaina deģenerācija ar mērenu subhondrālu kaulu smadzeņu tūsku, jādomā deģeneratīvu. Vērojami masīvi priekšēji un lateriāli spondilofīti.
Th12 – L1 labajā pusē foramināls, laterāls diska velvējums bez ietekmes uz saknītēm. Def. spondiloartroze bez foraminālas stenozes.
L1 – L2 līmenī L1 skriemeļa neliela retrospondilolistēze – 2 mm ar asimetrisku dosolaterālu diska pseidoprotrūziju un ietekmi uz durālo maisu. def. spodiloartroze ar relatīvu foraminālu stenozi.
L2 – L3 un L3 – L4 kalcinēti lēzeni dorsāli disku velvējumi ar plakaniem spondilofītiem ar durālā maisa dislokāciju. Def. spondiloartroze, masīvi foramināli spondilofīti labajā pusē ar abpusēji laterālu mugurkaula kanāla un abu starpskriemeļu atveru sašaurinājumu, izteiktāk labo.
L4 – L5 asimetrisks lēzens dorsāls un labajā pusē foramināls diska velvējums ar spondilofītiem ar labā laterālā mugurkaula kanāla sašaurinājumu, durālā maisa dislokāciju labajā pusē paramediāni un sānu segmentā un ietekmi uz L4 labo atejošo saknīti. Locītavu izaugumu hipertrofija ar foraminālu stenozi.
L5 – S1 diska velvējumu nenovēro. Def. spondiloartroze, foramināli spondilofīti ar relatīvu foraminālu stenozi.
Muguras smadzenēs no Th10 līdz conus medullaris struktūras pārmaiņas neredz.
Dr. Plotņikova

Atbilde: Labdien, Reini!

Jums ir plašas, deformējošas izmaiņas izmeklētajā mugurkaula zonā. Š ādā gadījumā, ņemot līdzi izmeklējuma uzņēmumus Jums ir jākonsultējas pie neiroķirurga, ārsts Jūs izmeklēs un izvērtēs izmeklējuma uzņēmumus, varēs ieteikt vispareizāko terapiju.

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte