ilze B

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
October 17, 2012

Labdien.
Esmu 27 gadus jauna. bieži sāp galva, uztaisīju rentgenu, slēdzienā rakstīts – iniciāla noslēdzošo plāksnīšu subhondrāla skleroze. Pieļauju, ka tas būtu vainojams pie manām biežajām galvassāpēm, papildus, pirms mēneša veicu datortomogrammu galvai un man konstatēja deguna dobuma starpsienas deformāciju, kas varot būt līdzvainīgs pie biežajām galvassāpēm.
Bet man ir parādījies vēl viens nepatīkams simptoms. Jau kādu pusgadu, periodiski, ar pāris mēnešu intervālu, naktīs, kad esmu miegā, brīžos kad sapņoju (nepatīkamus sapņus). Man sākas tādas kā lēkmes, es sastingstu, sāk zvanīt ausīs šķiet ka galva uzsprāgs, notirps ķermenis, vairāk rokas un es nevaru pakustēties, tas tā turpinās kādu laiku un pēc brīža lēnām atlaiž. Pēc brīža, kad es atkal slīgstu miegā viss atkārtojas un tā vairākas reizes pēc kārtas. Gulēšanas poza neko nemaina. Sāpes krūtīs un elpas trūkumu neesmu novērojusi, tāpēc sliecos domāt, ka ar manu sirdsdarbību tam nebūtu sakars.
Paldies jau iepriekš.

Atbilde: Labdien, Ilze!
Domāju, ka Jūsu gadījumā ir jāveic vēl daži papildus izmeklējumi (kakla Rtg, kakla/ galvasasinsvadu Duplekss sonogrāfijas izmeklējums) diagnozes precizēšanai un jādodas uz konsultāciju pie neirologa uz konsultāciju.

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte