Daiga

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
March 28, 2013

Labdien ! Man ir 21 gads.Pirms trīs mēnešiem guvu muguras traumu, l1 kopresijas lūzums.Man sāp briesmīgi mugura kreisajā pusē, lāpstiņa un roka. Pie ārsta vizīte man ir tikai 5 aprīlī, vēlos lūgt, lai Jūs man izskaidrojiet, DT rezultātus, ko saņēmu šodien –
Mugurkaulam TH 11- L3 līmenī. Deformējoša spondiloze un spondilartroze mugurkaula krūšu – jostas daļā. Stāvoklis pēc L1 kopresijas lūzuma, L1 skriemeļa ķermeņa augstums pazemināts, tas ķīļveidīgi deformēts, skriemeļa ķermeņa ventrajā daļā kaulu fragmenti ar konsolidācijas pazīmēm. Mugurkaula kanāls izm. līmenī parasta platuma , starpskriemeļu disku pataloģisku velvēšanos mugurkaula kanālā nekonstatē.
Es strādāju fiziski smagu darbu veikalā. Man ir līmeti teipi pleca daļā un mugurai bet tas sāpes nemazina.

MR rezultāti C2,3,4 līmeņos iniciāli dorsāli spondilofīti bez izteiktas ietekmes uz durālo maisu.
C5-6 līmenī dorsāli spondilofīti ar iespiedumiem spinālajā kanālā pa vidējo sagitālo plakti līdz 2 mm bez izteiktas ietekmes uz durālo maisu.

Pašlai pildu vingrinājumus guļus uz muguras un četrāpus, bet sāpes ir neciešas. Nezinu ko man darīt.

 

Labdien, Daiga!

Izmeklējumā ir teikts, ka Jums ir hroniskas deformējošas kā mugurkaula skriemeļu, tā starpskriemeļu locītavas. Stāvoklis pēc kompresijas lūzuma, tas nozīmē, ka traumas mehānisma rezultātā šis skriemelis ir saplacināts, tāpēc tā augstums ir pazemināts un tas ir deformēts, taču tam ir šīs dzīšanas (konsolidācija) pazīmes. Kā arī ir teikts, ka šī lūzuma ietekmē nav bojāts ne stapskriemeļu disks, ne arī ka ir bojāts mugurkaula kanāls. Sāpes lāpstiņā un rokā gan noteiks vairāk problēma kakla pēdējos un krūšu daļas skriemeļu līmenis, taču šis apvidus liekas nav izmeklēts.. .

 

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte