Druvis Caune

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
October 1, 2012

Vairāk kā pusgadu ir sāpes vēderā. Uz mēles ir baltas pumpinjas staipīgas siekalas un izsitumi gan apļveida, gan strīpiņas. Sliktājā brīdī, kad veica izmeklējumus bija arī problēmas ar vēdera izeju ( aizcietējumi mijās ar caureju ) un nevarēju ieēst ( nevēmu ), nedaudz paaugstināta ķermeņa tyemperatūra.
Ir veikti sekojoši izmeklējumi: UltrasonogrāfijA, Datortomogrāfija, apakšējā kolonoskopija, rentgeni ( arī dzerot bāriju skatījās zarnas, koolonoskopiskā ultrasonogrāfija, pastiprināti skatījās aizkuņģi, jo bija aizdomas par veidojumu aizkuņģa dziedzerī,(neko neatrada – arī par kuņģi teica, ka viss normāli, bet nezinu kapēc vecot augš’jo kolonoskopiju nevarēja apskatīties arī kuņģi un 12 pirkstu zarnu, bet varbūt, ja kas aizdomīgs būtu dakteris būtu atbildē rakstījis), pēc tam veicu magnētisko rezonansi, joprojām pastiprināti aizkuņģim. ( neko neatrada, bet pilnās atbildes dakterius teica ka jāgaida. Nezinu, kas tur jāgaida – varbūt rezonansi veica visiem iekšējiem orgāniem ? Protams tika veiktas asins analīzes – Paaugstināti ir Alat un Asat, ievērojami Alat – 3x, Asat 1x. To visu apkopojot vairāk par kairinātu resno zarnu man neko neatrada, daktere teica viss esmu brīvs. Bet es nēsmu vesels nevaru sportot ir nelieli galvu reiboni strauji pieceļoties dažkārt, visi iepriekšējie simptomi, sliktā dūša vairs nav. Sāpes vēderā ir nekonkrētas sāp visur, ik pa laikam, nav ļoti stipras. Ko man darīt tālāk? Kādus izmeklējumus vēl veikt? Kāds dakteris var uzstādīt diagnozi? Man 26 gadi. Līdz šim nekādu veselības problēmu nebija bijis. Paldies.

Atbilde: Labvakar, Druvi!
Īsti no Jūsu rakstītā nesaprotu, vai fibrogastroduodenoskopija ir veikta??, ja nē, tad tā ir jāveic, kā arī tāpat kā Jūs, arī es nesaprotu, kas tas par izmeklējumu, kura atbilde vēl jāgaida- biopsija??. Š ādu sūdzību gadījumā ir jādodas pie gastroenterologa uz konsultāciju, ņemot līdzi veikto izmeklējumu rezultātus.

Atbildi sagatavoja dr. Gita Vīnerte