Anda Gutmane

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
February 24, 2015

Labdien,

Esmu sieviete, 28 gv, bez liekā svara (162cm/53kg)

Tā kā neatrodos Latvijā, pirms meklēt palīdzību pie ārsta, nolēmu pajautāt šeit, ko varētu nozīmēt sekojošie simptomi:

Vakar pēcpusdienā man pēkšņi (pirms tam neesot nekādiem neparastiem apstākļiem – ne stress, nogurums, slodze, ne kas cits) sāka spēcīgi sāpēt galva. Man no 11-12 gadu vecuma ir regulāras galvassāpes, tāpec esmu pieradusi ar tām sadzīvot, vidēji stipras un pat stipras galvassāpec paciešu viegli, taču šoreiz galvassāpes bija daudz spēcīgākas nekā parasti, kā arī parasti tās ir vairāk durošas un gavas pires daļā, deniņos, bet šoreiz sāpes bija spiedošas pakauša rajonā. Tā kā neatrados mājās nebija pieejami pretsāpju medikamenti, galvassāpes nepārgāja ne uz mirkli, arī intensitātes ziņā tās nemainījās, aptuveni pēc stundas man parādījās slikta dūša, sausuma sajūta mutē, nespēja sakarīgi runāt un uztvert pilnībā ko runā citi, bija grūtības orientēties telpā un sakoncentrēt redzi, tad nolēmu, ka došos mājās. Ierodoties mājās iedzēru 2xIbumetin 400mg un atgūlos, pēc 45 min galvassāpes nebija mainījušās, tad nolēmu, ka došos uz neatliekamo med.palīdzību, bet tad tik pat pēkšņi cik viņas uznāca tās arī pārgāja, pilnībā, bez nekādām sekām.

Vel vēlējos piebilst, ka atbraucot mājās izmērīju vairākkārt assinsspiedienu, esmu iegādājusies elektronisko spiediena mērītāju, jo vēlējos izprast vai manas regulārās galvassāpes var būt saistītas ar spiediena maiņu (man ikdienā ir zems spiediens 96/61 pulss ap 75), tātad šoreiz aparāts uzvedās neparasti, arī tas notika pirmoreiz, 1. pīkstieni mērot asisnspiedienu parasti ir regulāri, ar vienādu intervālu, taču šoreiz tie bija haotiski, pīkstot te ātrāk, te lēnāk, te vispār pārtraucoties, 2. aparāts ziņoja par nepareizu spiedienu, sekojoši mērījumi at aptuveni vienas minūtes intervālu starp visiem – 1.mērījums 98/63 pulss 67, 2.mērījums 101/73 pulss 69, 3. mērījums 108/72 pulss 67, 4. mērījums 95/63 pulss 65, 5. mērījums 101/64 pulss 63 (no sākuma domāju, ka varbūt aparāts sabojājies, bet manai māsai spiediens bija normāls, pīkstieni regulāri un abi rādījumi ar minūtes intervālu gandrīz vienādi), pēc tam kad galvassāpes izzuda 98/69 pulss 68.

Ceru uz palīdzību noskaidrot kas tas bija, cik nopietni un ieteikumu vai nepieciešams ar šo informāciju doties pie ārsta, kāda?

 

Labdien, Anda!

Ieteiktu Jums pierakstīties uz vizīti pie neiroloģes Ineses Blumbergas Veselības centrā 4.

Atvainojamies, ka nesniedzam atbildi nesap.lv portālā.

nesap.lv administrācija