Aivars Gausiņš

Drukāt Drukāt | Jautā ārstam
March 27, 2014

Labdien, man ir jautājums par iesnām un vispār augšējo elpceļu iekaisumu kā tādu. Sakarā ar neesošo ziemu, acīmredzot visi šie iekaisumu izraisītāji uzdarbojas uz nebēdu. Visi mani paziņas un draugi un kolēģi šoziem vismaz reizi (mūsu ģimenē 2x) ir izslimojuši kaut kādu traku iesnu, kakla un trahejas iekaisumu, kurš velkas apmēram nedēļu un ļoti smagi. Mazā meita bērnudārzā ir bijus tikai apm 30%.
Bet tas tā, jautājums ir cits. Vai nav tā ka šie izraisītāji mainās vai mutē vai arī kļūst noturīgi pret zālēm. Un vai tas tiek pētīts, vai arī zāles tiek vienkāŗši ražotas pēc inerces un, lai radītu jaunas ir pārāk ilgs pārbaužu periods, ka tās vienkāŗsi netiek līdzi vīrusu un baktēriju mutācijām???
Kapēc tā domāju? Kādreiz ja bija iesnas, kakla sāpes vai klepus, tad bija zināmi līdzekļi gan farmaceitiski vai dabas. dekatilēns, rinogēls, visi olinti un ximelīni , citramons, medus ar pienu, brontex vai galu galā ķiploks. Tos atlika dažas reizes palietot un attiecīgā liga bija prom. Tagad var iet pie ārsta, var neiet, visi augstākminētie līdzekļi un visi pārējie ko ārsts izraksta, ir pilnīgi neiedarbīgi un no tiem nav pilnīgi nekādas jēgas. Viss turpinās kamēr organisms acīmredzot tiek pats kaut kā galā. Mazajam līdz tikai antibiotikas, mēs visi pārējie kaut kā mokāmies tāpat. Jautājums vidējā rindkopa.
Paldies.

Labdien, Aivar!

Tāpat kā mēs cilvēki evolūcijas gaitā esam mainījušies, tāpat arī mikroorganisms pielāgojas izdzīvošanai un mutē virzienā, kas ļauj viņam izdzīvot, arī viņiem rodas sava veida imunitāte. Ir tā, ka ar bakteriālām infekcijām mēs varam cīnīties un ar antibiotikām mēs šos mikroorganismus varam iznīcināt, ar vīrusiem- mēs cīnāmies tikai ar simptomiem (pretsāpju, prettemperatūras utt. medikamenti), vīruss ir pārāk maza vienība un ja runa ir par augšējo elpceļu saslimšanām, kuras izraisa vīrusi, šādi medikamenti vēl nav izdomāti. Nē, farmācija sen jau vairs nestrādā pēc principa ražot pēc inerces, tā ir uz pierādījumiem balstīta medicīna un ar cilvēkiem mēs nekādus eksperimentus neveicam. Jā, ir arī tā, ka mikroorganismi mutē ļoti ātri, taču mēs vēl tos kontrolējam. Ja kādreiz bija tikai penicilīns, tad tagad mūsu arsenālā ir daudzi desmiti antibakteriālu medikamentu.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte