Sāpes rokās

Labdien. Aizvakar sportojot nejauši nokritu un spēcigi apdauzīju kreiso roku, tagad jau otro dienu lielais īkškis un 3 lielie pirksti ļoti jūtigi, tādas kā skudriņas ja pieskaros kādam priekšmetam, nekas cits nesāp un nav redzamu lūzumu. Smēreju ar fastumgēlu, bet labāk nepaliek, vēlos uzzināt kas īsti par problēmu varētu būt?

 

Labdien, Mārtiņ,

Bez rentgena diemžēl lūzumu/ kaula plīsumu nevar izslēgt. Arī stipra sasituma gadījumā labošanās ir tikai pēc apmēram nedēļas. Es gan tomēr Jūsu sūdzību gadījumā ieteiktu veikt Rtg izmeklējumu.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien! man jums šāds jautājums: Vasarā neveiksmīgi kritu un salauzu roku,kauls tika sastiprināts ar metāla plāksni, ārsts teica, ka pēc gada jāņem ārā, vai es uz operāciju varu doties jebkurā slimnīcā, vai arī tikai tur kur stienis tika ielikts, operācija tika veikta liepāja, bet turpmāk vēlētos to veikt Rīgā. Paldies iepriekš par atbildi/

 

Labdien, Gita!

Nē, Jums ir iespēja izvēlēties kā  ārstus, tā klīnikas, kurās vēlaties tikt ārstēta. Lūdziet savam ģimenes ārstam nosūtījumu terapijas plānošanai un dodaties pie sevis izvēlēta ārsta.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien!
Ik pa laikam, man sāk sāpēt roku vēnas un nezinu kāpēc, sāp diezgan. Iztaisnojot roku sāpes ir lielākas. Ko man darīt? Varbūt Jūs zināt no kā?

 

Labdien, Madara!

Vēnas, ja vien nav iekaisums vai trombs un šādā gadījumā ir vēl citi simptomi,-  nesāp!, iemesls Jūsu sūdzībām droši vien meklējams kur citur. Šādā gadījumā ir jādodas pie sava ģimenes ārsta uz konsultāciju, ārsts Jūs izmeklēs un iespējams, varēs Jums palīdzēt.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien! Apmēram divus mēnešus mazliet uzpampis un sāp , bet ne stipri rādītājpirksta dūres kauliņš . Traumējis roku neesmu . Vizuāli arī izskatās , ka kreisās rokas kauliņš ir mazliet lielāks , nekā labās rokas kauliņš . Iesakiet lūdzu , pie kāda ārsta griezties ar roku problēmām . Paldies

 

Labdien, Gunār!

Ar rokas problemu ir jādodas vienkārši pie ķirurga, vai rokas ķirurga. Tā kā šie specialisti tāpat sāks izmeklēt ar rentgenu, tad es ieteiktu, tā kā pastāv arī diferenciāldiagnoze, piemēram, podagra, tomēr iesākumā, situācijas izvērtēšanai, pie ģimenes ārsta.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Sveiki!
Mazliet vairāk kā pirms gada nācās trīs nedēļas pārvietoties ar kruķu palīdzību ceļgala operācijas dēļ. Tātad visas šīs trīs nedēļas rokām bija gana liela slodze, neskatoties uz to, ka pirms tam rokas tika regulāri trenētas. Kad kruķus liku pie malas un atsāku staigāt, nolēmu atsākt arī spēka treniņus. Pirmajā treniņā uz līctekām laidos lejā un vienā brīdī parādījās asas sāpes labajā elkonī. Sāpes nepārgāja. Aptuveni mēnesi ar šo roku neko nopietnu nedarīju, taču labāk nepalika. Vēlāk atsāku trenēties, neskatoties uz sāpēm, jo domāju, ka muskuļu nostiprināšana palīdzēs. Un tiešām – kļuva labāk vai vismaz tā likās. Taču joprojām sāpēja. Sāpēja kā miera stāvoklī, tā slodzes laikā. Asākas sāpes ir bumbas metiena brīdī. Pašlaik sāpes miera stāvoklī ir minimālas. Asākas tās kļūst, kad cenšos pilnībā iztaisnot roku, kas gan tā arī neizdodas. Pēc šiem centieniem iztaisnot, uzreiz saliecot to, arī pie maksimālas saliekšanas jūt sāpes.
Pēc tam, kad sanāca atkal satraumēt, tika veikts rentgens, bet, protams, ar kauliem nekādu problēmu nav. Visdrīzāk pie vainas saites, taču ko ar tām iesākt? Vai USG elkoņa saišu bojājumus varētu saskatīt?
Paldies!

Labdien, Ģirt!

Ultrasonogrāfiski kādu problēmu redzēs tikai šādās problēmās specializējies un pieredzējis sonogrāfists. Vairāk informācijas šādā gadījumā var iegūt, veicot magnētiskās rezonanses izmeklējumu.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien. Pēc ķimijterapijas kursiem roku vēnas uzpampst un sāp. Vai ir kādi medikamenti, bet labāk dabīgi līdzekļi, kas novērš sāpes un uzlabo vēnu stāvokli? Paldies.

 

Labdien, Irēna,

Diemžēl nezinu, kāda ir pamatsaslimšana?, kāpēc ir ķīmijterapija?- krūts vēzis spampušās rokas pusē?, vai ir veikta operatīva terapija ķermeņa augšdaļā rokas pusē?, utt.., jo sapampuma iemesls var būt dažās- piemēram, pamatsaslimšanas komplikācija, lifadenīts vai rokas vēnu tromboze, katrā gadījumā terapija ir dažāda.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien. man ir lauzta kreisa roka. cik sapratu divi luzumi-pie plaukstas locitava. veica operaciju un ielika skruves vai kautko tamlidzigu. mainot gipsi redzeju, ka katra gala dzelzits ara. Gribu zinat vai pec sada luzuma es varesu stradat auksta telpa ap 3C? Pirkstus bez problemam kustinu(dazreiz tik iesapas). Un vai tads luzums atsauksies uz manam rokas kustibam? paldies

 

Labdien, Linda!

Redzamais dzelzītis saucās- Kiršnera stieple. Jā, kustībām pēc ģipša noņemšanas un drāšu izņemšanas, būtu jābūt pilnā apjomā, kā arī nav nekāda ierobežojuma vai aizlieguma strādāt tlepās, kurās ir pazemināta gaisa temperatūra.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte