Sāpes galvas rajonā

Labdien. Meitenei (18.g) periodiski galva ir sāpējusi vairākus gadus. Ģimenes ārste parasti atbildēja – pārejas vecums.Pirms pāris mēnešiem parādījās sūdzības par sliktu pašsajūtu pēc fiziskas slodzes (sporta nodarbības, neliels skrējiens, gara pastaiga). Sākumā bija galvassāpes, vemšana. Tagad tikai galvassāpes, kuras turpinās arī nākošajā dienā. Pēc pēdējās sporta nodarbības galvassāpes droši vien bija no paaugstināta asinsspiediena ( 140/90)
Ģimenes ārste veica daudz analīžu un sirds ultrasonoskopiju. Viss bija kārtībā, bet īsto iemeslu neatrod.

Labdien, Vizbulīte!

Ieteiktu Jums pierakstīties uz vizīti pie neiroloģes Ineses Blumbergas Veselības centrā 4.

Atvainojamies, ka nesniedzam atbildi nesap.lv portālā.

nesap.lv administrācija

sveiki,mani nomocija jau no bērnības biežas galvas sāpes,bet ģimenes ārste uz manām sūdzībām nereaģēja. Tagad man ir 22 gadi nomainiju ģimenes ārstu tiku nosūtīta uz pārbaudēt,atklāja ka man ir galvā venozās atteces traucējumi un 1nas artērijas nav,piedzimu tāda kā izrādās! dzēru zāles 2vus mēnešus kā ārste teica,viss super sajutos pēc ilgiem laikiem kā cilvēks ,tagad pārtraucu zāļu kursu nepagāja ne nedēļā un sāpes atgriezušās.
Man nekas netika paskaidrots pr artēriju ka man tās nav,saprotu neko mainīte nevaru ,pateica ka neko fizisku nevaru darīt un tad viss būs labi, vai ir pamats man baidīties ka man tikai tā ir viena? un tiešām ir jāizvairās no fiziskās slodzes un smguma celšanas?
Paldies 😉

 

Labdien, Kitija!

 

Ieteiktu Jums pierakstīties uz vizīti pie neiroloģes Ineses Blumbergas Veselības centrā 4.

 

Atvainojamies, ka nesniedzam atbildi nesap.lv portālā.

nesap.lv administrācija

labdien..
Pirms dažām dienām piedalījos sporta sacensībās, un man mazliet kaklu sapūta, nākamajā dienā to jutu, ka mazliet kreisā puse kaklam sāp. Nākamās divas dienas nekas nesāpēja vairāk, bet tad vienu rītu pamodos ar sāpēm kakla kreisajā pusē, šobrīd šīs sāpēs ir tādas, ka galvu nevaru pagrozīt un pagulēt, jo kad grozu ir tāda spiedoša, duroša sajūta uz ausi un galvas kreiso pusi pie deniņiem… Kas tas varētu būt, iekaisis, sapūsts nervs kreisajā pusē zem auss?? un ko varētu šajā lietā darīt smēres smērēt ?

 

Labdien, Liene!

Diemžēl ir tā, ka sāpes šajā apvidū var būt kā muskulatūras sastiepums, apsaldēts/ iekaisis nervs, tā arī zoba kariesa problēma. Ja sūdzības pēc pretsāpju līdzekļa lietošanas, lokāli pretsāpju līdzeklis (krēms, smēre) 3- 4 dienu laikā nepāriet, tad noteikti jādodas pie ārsta uz konsultāciju.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

sveiki!mani moka stipras sapes labaja deniņu puse- vairak ka durosas sapes.eju gulet ar tadam sapem un mostos.nav ta ka sapetu visu laiku bet pastiprinatas sapes ir tiesi edot kautko vai rijot siekalas nost,ka arii noliecot galvu leja.briziem nevaru izturet sapes.jau ka 2 nedelas moka sis sajutas.
pretsapju zales nepalidz.

 

Labdien, Sintija,

Šādas sūdzības var izraisīt kā stomatoloģiska problēma, tā kakla daļas mugurkaula deformējošas izmaiņas, asinsspiediena saslimšana utt., utt., tāpēc, ja pēc pretsāpju līdzekļa lietošanas sāpes nepāriet, es ieteiktu tomēr doties pie ģimenes ārsta uz konsultāciju.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Man biezi vien pie straujām kustībām ir pulsējoša sajūta galvā un kaklā un reizēm uz īsu brīdi noreibst galva. Pie karsta laika šīs sajuutas pastiprinās, rezēm arī ātrā solī ejot atkal jūtu šo sajūtu…..

 

Labdien, Liāna!

Šādā gadījumā ir jādodas pie ārsta un jāizmeklējas. Sūdzības var radīt kā asinsspiediena problēmas, tā mugurkaula deformējošas izmaiņas, tāpēc, ja sūdzības atkārtojas, es tomēr ieteiktu doties pie specialist.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

 

Manai krustmeitiņai /17.gadi/ jau vairākus mēnešus stipri sāp galva, naktīs tek asinis pa degunu un plus vēl , ka kaut ko ieēd ir slikta dūša. Šobrīd slimnīcā dzīvo uz vienām sulām. Bija uz kompjutera pārbaudēm, pie neirologiem utt, . dakteri saka, ka viss kārtībā, bet tā nevar būt. Pēdējajā slimnīcā /nerakstīšu nosaukumu/ pateica, ka tās esot viņas iedomas, ka viņai nesāpot galva!!!???? Kas notiek?Ko darīt???Kur griezties??? Esmu panikā.Lūdzu, iesakiet labu speciālistu kur vest krustmeitu.Paldies!

 

Labdien, Ieva!

Šādā gadījumā, ņemot līdzi izmeklējumus, to rezultātus, ir jādodas pie neirologa uz konsultāciju, tā kā galvas sāpju iemesli var būt ļoti daudz un dažādi, ir jāredz gan izmeklējumi, gan pacients kopumā, kā arī ir nepieciešama diagnostika pie dažādiem speciālistiem, šajā gadījumā ieskaitot LOR- ārstu un psihiatru. Diemžēl šādā gadījumā nevienu konkrētu ārstu ieteikt nevaru, tā kā neesmu redzējusi ne pacientu, ne izmeklējumus. Katrā gadījumā nevajag baidīties un ja vien ir sūdzības, pie ārstiem ir jāgriežas.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien. Sākās viss ar impulsīvām zibeņveida sāpēm vienā galvas pusē(kreisajā) konkrētā lokācijā, vairāk no galvas virsas. Paralēli mazliet krīt ciet ausis, bija pavisam nelieli asiņaini izdalījumi no deguna (kopā ar punķiem), pēc pāris dienām notirpa kreisās rokas divi pirksti un stāv notirpuši. Ik pa laikam tirpuma sajūta mazinās, ik pa laikam lielāka. Galvā ļoti nepatīkama sajūta.Vēl tā kā raustās, tā kā pulsē ik pa laikam (diezgan bieži) kreisās acs plakstiņš, arī zem acs un sānos. arī spiediena sajūta kreisajā acī.Biju pie acu ārsta , kurš nokonstatēja kreisajā acī paaugstinātu spiedienu un sašaurinātus asinsvadus, bet neesot no acs,esot no galvas. Visi šie simptomi turpinas nu jau kādas 2 nedeļas. Taisija datortomogrāfiju, biju uz magnētisko rezonansi (bez kontrastvielas), visur atbilde, ka viss kārtībā. Asins analīzēs viss labi, iekaisumus neuzrāda. Rentgens kaklam un mugurai normāls. Temperatūras paaugstinātas nav.Asinsspiediens zemāks par normu (man tāds parasti) Neirologs nosūtija uz doplogrāfiju, kurā apskatija kaklu un galvu. Viss labi, izņemot pierakstīts ”ACM,ACA,ACP dxt et sin slikta.Transtemporālā loga dēļ nereģistrē.Aa.vertebrales V4 dxt et sin, et a basilaris.Plūsmas ātrumi normas robežās,plūsma fizioloģiska” (transkraniālo artēriju dupleksa skenēšana ar krāsu dopleogrāfiju un spektra analīzi’). Sāpes galvā turpinas, tās nav visu laiku, bet periodiski un patstāvīgākas paliek vakaros. Pāris reizes bijusi stipra spiediena sajūta no galvas virsas, it kā uz galvas būtu uzlikts kaut kas. Pavisam nesen paralēli sāpēm galvā bija arī sāpes kakla apakšējā daļā pa vidu (tur kur sākas kakls) , žņaudzoša sajūta. Esmu nosūtīta uz angeogrāfiju,bet diemžēl ātrākais kad var uz to tikt ir jūlijs. Mans jautājums ir – ņemot vērā visus šos simptomus pēc kādas kaites tas viss visvairāk izskatās un ko man būtu nepieciešams vēl pārbaudīt ar ko šie simptomi varbūt varētu būt saistīti (varbūt kāda slimība vai kas cits)? Gribu ātrāk saprast kas ar mani ir un kapēc šīs patstāvīgās galvas sāpes kreisajā galvas pusē vienā punktā.

 

Labdien, Dace!

Diemžēl laiks atsevišķu iemeslu dēļ, kad saņēmu Jūsu jautājumu, ir jūlijs, iespējams, angiogrāfija ir jau veikta, kur iespējams ir noteikts sūdzību iemesls, jo jau minējāt, ka ārsts slēdzienā raksta „ACM, ACA, ACP dxt et sin- slikta“, angiogrāfijā var redzēt, kas tieši ir slikti- stenoze (sašaurinājums), kāda aneirisma (paplašinājums), nospiedums utt.? 

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte