Sāpes krūšukurvī

Labdien!
Man 32g. Pēdējo pāris mēnešu laikā jau reizes 5 ir bijusi tāda lēkme: sajūta, it kā kamols krūtīs pa vidu tieši, kā arī sāk īdēt atslēgas kaulu rajonā (līdzīgi, kā citreiz sāp uz laika maiņu vai kaut kā tā) un sāk tirpt rokas, konkrēti plaukstu ārējās malas. Pie tam sākas svīšana un iekšējs nemiers. Notiek katru reizi naktī, vienreiz bija no paša rīta. Ilgst kā kuro reizi, īsākais ap 10min, garākais likās, ka visu nakti. Parasti nosēžos sēdus poza, noliecoties nedaudz uz priekšu, tā it kā vieglāk un it kā ātrāk pāriet.
Varbūt kaut kas barības vadā, biju uz kobras izmeklējumu, konstatēja 2 1cm garas rievas, jo skābe no kuņģa tiek barības vadā dēļ brukas uz vārstiņa. Asins analīzes pa lielam normā nedaudz palielināti daži rādītāji, it kā ieteica pārbaudīties uz Žilbēra sindromu.

Labdien. Man jums jautājums, jau no rīta sāku just krūšu daļa tādus kā krapjus, bet tie ir jūtami tikai tad kad esmu kustībā vai stāvus pozicījā, sēžot viss ir kārtībā. Ir tāda sajūta, ka krampji ir tieši uz sirdi vairāk . .Vai man vajadzētu par to uztraukties un doties pie ārsta? Par ko tas liecina? Iepriekš nekādas sirds sāpes nekad nav bijušas..

 

Labdien, Anna!

Diemžēl neveicot izmeklējumus, piemēram, EKG, EchoEKG vai slodzes EKG mēs nevaram izslēgt kardioloģisku saslimšanu, tāpēc, ja sūdzības atkārtojas, pastiprinās, maina savu raksturu ir noteikti jādodas pie ārsta uz izmeklējumiem.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien! Lieta tāda ka man jau kādu laiku sāp krūšu rajona. Reizēm ir sajūta taka iziet elektriba caur sirdi bet reti ļoti. Dažreiz apguļoties ir dīvainas sāpes kruskurvi bet pamainot pozu tas pazud. Biju ECHO arsts saka ka viss kartiba zimigi ir tas ka man šis sapes paradijas pie lieliem stresiem. Varētu pieminet arī to ka esmu zaudejis gandrīz jebkādu dzīvesprieku sāpes krruskurvi ir tādas ka te viena puse pasap te otra kruskurvju puse pasāp. Ārsts saka ka sirds vesela esot no no stresa šis man. Man ir 18 gadu

 

Labdien, Tom!

Tā labā ziņa visā tajā ir tāda, ka sirds ir izmeklēta un sirds saslimšana ir izslēgta, tas jau ir daudz un svarīgi!! Sūdzības var būt kā stresa izraisītas, tā arī šādā gadījumā ir jādomā un jāizslēdz arī mugurkaula deformējošas problēmas, kas rada starpribu nervu sāpes, kairinājumu. Tikai tad, kad ir izslēgtas visas iespējamās problēmas, tad var runāt droši, ka sūdzības izraisa stress. Un izmeklējumi ir jāveic un jāinterpretē ārstiem, diemžēl pats Jūs šajā gadījumā, pirms patiešām nav noteikts sūdzību iemesls, palīdzēt nekā nevarēsiet.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

sveiki! man jau nedelu sap labaas puses kruts starp padusi. klepus nav un elposana nav trauceta. limfmezgli nav palielinati. varbut Jus varetu sniegt kadu pielaujamu diagnozi?

 

 

Labdien, Kaspar!

Šādām sūdzībām tipisks iemesls ir starpribu nerva neiralģija, iemesls dažāds- mugurkaula problēma, apsaldēšanās, pastiprināta slodze, nepareiza sēdēšana utt., utt.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien, jau kadu laiku ir sāpes kreisajā pusē ap 20cm zem paduses, ievelkot gaisu un izplešot krušukurvi līdz galam jajūtu asas sāpes. Sākumā bija iekaisusi kreisā paduse, pēc tam arī labā bet mazāk, ārsts izrakstija Travogen krēmu jo domāja ka ir sēnīte, iekaisums pazuda, taču sāpes krūšukurvja kreisajā pusē palika,, tā jau 24 dienas. Klepojot, šķaudot, lecot un sasprindzinot ķermeņa augšdaļu jūtu sāpes, aiz ribām. Veicu kardiogramu un dokturantūrā teica, ka sirds tā nav. Elpojot ar diafragmu sāpes nejūtu.
Paldies par atvēlēto laiku.

 

Labdien, Egil!

Jāsaka, ka man ir grūti saprast, kas tieši ir ārstēts ar pretsēņu krēmu?, pēc Jūsu rakstītā saprotu, ka iekaisuma un sāpju ārstēšana tika ārstēta ar vienu medikamentu, t.i. šo krēmu, ne? ādā gadījumā gan noteikti arī jāveic rentgena izmeklējums, domājot par pleirītu.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Vēlos jautāt par sāpēm virs kreisās krūts… Sāpes nav ļoti izteiktas, ir paciešamas,bet ievelkot gaisu vai noklepojoties sāpes pastiprinās…Sāpju zona ir gandrīz krūšu kurvim pa vidu, jūtu, ka lāpstiņa tajā pašā pusē arī mazliet sāp… Sāpes tagad tikai parādījušās, iepriekš ir bijis, ka tirpst kreisā roka, tāda ka nejūtīga paliek. Tirpšana ir atkārtojusies vairākas reizes, ik pa pāris dienām vai pat nedēļam… Vai tas ir saistīts ar sirdi, ir bijušas arī durstošas sāpes sirdī, tā ka pat nevar ievilkt gaisu… Nedzīvoju Latvijā, tapēc sava ārsta tagad tik vasarā varēsu tikt… Cik nopietni simptoni man ir un vai man būtu nekavējoties javēršas pie speciālista. Man ir 26. gadi un esmu smēķētāja. Paldies

 

 

Labdien, Linda!

Pēc Jūsu stāsta vairāk gan domāju, ka sūdzību iemesls ir mugurkauls un tā izraisītais starpribu nerva kairinājums, tāpēc sāpes pastiprinās dziļāk elpojot, klepojot utt., pie tam, ja stāstāt, ka neiroloģiskas problēmas bijušas arī ar roku. Nedomāju, ka sūdzību iemesls ir kardioloģiska (sirds) saslimšana. Pavērojiet, kas provocē sūdzības- ilgstoša sēdēšana?, fizisks darbs?, apavi ar papēžiem?, utt.? Un ja nav iespējams nokļūt pie ārsta, es ieteiktu nedaudz saudzējošu režīmu kā arī tādas sportiskas aktivitātes, kā, piemēram, peldēšana.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien. Man ir 20 gadi. Esmu stāvoklī, un aptuveni 3 nedēļas ir mokošas sāpes starp krūtīm, vairāk vērstas uz labo pusi. Vairāk šķiet, ka dūrieni ir plaušās, grūti pateikt. Pirms nedēļas dūra tikai vakaros, bet nu jau dur arī pa dienu un nepārtraukti.

 

Labdien, Santa!

Grūti pateikt, kas tās ir par sāpēm.. Nezinu, kāds grūtniecības laiks pašlaik ir??, iespējams, ja laiks ir jau paliels, tad šīs sūdzības saistītas ar slodzi, kas ir mugurkaulam. Tā kā sāpes ir krūtīs, tad  par šīm sūdzībām ir jāpastāsta grūtniecību uzraugošajam ginekologam/ ģimenes ārstam, jo noteikti ir jāizslēdz sirds saslimšana kā sūdzību iemesls.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte