Kakla un plecu joslas sāpes

kadas zales man lietot, vai man doties pie gimenes arsta ja man ir:
kakla sapes, klepus divains, klepojot izklepoju divainus batlus skidrumus, nevaru pat siekalas norit kartigi, galvassapes, ik pec kada laika sagriezas galva un mainas temperatura ik pec 10min.
ko man labak darit sada situacija un kas man varetu but, kapec man ta ir jau kadas 2 dienas ?

 

Labdien, Mārtiņ!

Paldies Jums par jautājumu!

Lūdzam Jums pieteikties uz vizīti pie kāda no šiem speciālistiem http://ars-med.lv/arstu-lapa/ Jūs, protams, varat izvēlēties arī citu veselības centru.

Atvainojamies, ka nesniedzam atbildi nesap.lv portālā.

nesap.lv administrācij

Labdien!Vai ja spranda savilkta var būt dedzinošas izjūtas sprandai mugurai un uz kreiso roku tieši tiešām riebīgas sajūtas jo Saldū konstatēja ka ar sprandu problēma jo Rengenā neuzrādīja ka būtu plauškarsons vai kas tamlīdzīgs bet klepus man arī ir bet ne daudz bet ir…….sarakstītas zāles čupām tagad j;ajiet masēties bet jāgaida

 

Labdien, Kristīne!

Jā, tā kā kakla daļas un muguras augšdaļas muskulatūra, kā arī inervācija ir saistīta, nav nekāds brīnums, ka simtomi parādās arī rokā.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien! jau vairākus mēnešus ir sāpes spranā,ipaši no rītiem,pēc gulēšanas. uztaisīju rentgenu,bet neprotu iztulkot rezultātu. vai varat lūdzu palīdzēt? mugurkaula kakla daļas fizioloģiskā lordoze iztaisnota. skriemeļu ķermeņa augstums saglabāts, nedaudz samazināts C5-C6 diska augstums, nelieli priekšēji spondilofīti pie C5, C6.
cik saprotu tie spondilofīti ir “radziņi”, kā tos mēdz tautā saukt. kas ar tiem būtu jādara-jāoperē, jāmasē vai vienkārši ar sāpēm jāsadzīvo? pie kāda speciālista man vislabāk griezties?
ļoti ceru uz atbildi!
ar cieņu,Sintija

 

Labdien, Sintija!

Normāli, skatoties no sāna, mugurkaulam ir izliekums uz priekšu, jeb šī fizioloģiskā lordoze, ja šajā daļā mugurkauls ir taisns, tad tiek teikts, ka lordoze ir iztaisnota. Ir samazināts starpskriemeļu diska augstums starp kakla 5. un 6. skriemeli. Jā, šie spondilofīti ir tautā sauktie “radziņi”. Šādā gadījumā jāgriežas pie ģimenes ārsta, jo ārsts Jūs var nosūtīt uz māsāžu un fizioprocedūrām, fizioterapeits ieteiks vingrinājumus muskulatūras nostiprināšanai, kā arī izrunās Jūsu paradumus- darbs sēdošs/ nē, darbs pie datora, ergometrija sēžot utt.. Šīs sāpes konservatīvi (medikamentiem, fizkultūra, masāža utt..) ir labi koriģējamas.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien! Gadu atpakaļ, krītot no tramplīna, izsitu sev labo plecu, tātad guvu pleca mežģījumu. Biju traumatoloģijas punktā, tur visu izdarīja un plecu ievilka vietā. Mēnesi nostaigāju ar pārsēju, lai pēc iespējas nekustinātu roku un ļautu plecam sadzīt. Pakāpeniski sāku roku noslogot ar ikdienas darbiem līdz neizjutu vairs nekādus kustības traucējumus ar šo roku. Atgriezos darbā, sāku strādāt un viss bija OK, nekādas sāpes nebija un nekādas diskomforta sajūtas arī nebija. Taču tagad, kad gads jau ir cauri kopš traumas, man ir parādījušās diezgan intensīvas un velkošas sāpes labās lāpstiņas rajonā. Brīdī, kad roka ir noslogota, sāpes nav, taču, tiklīdz tā ir miera stāvoklī tā uzreiz sāk sāpēt. Lūgums izskaidrot kādi iemesli var būt aprakstītajām sāpēm? Iepriekš jau pateicos par veltīto laiku un sniegto atbildi!

 

Labdien, Nikolaj!

Iemesls Jūsu sūdzībām ir mugurkauls un muskulatūras disbalanss. Jūs nesakāt, kā Jūs sākāt kustināt roku- fizioterapeita uzraudzībā vai viens pats?, jo, ja arī plecs šobrīd pilnībā kustās un ir atguvis savu funkciju, mēs nezinām, neizvērtējot un neizmeklējot, vai kādu kustību nav uzņēmies cits muskulis. Es ieteiktu nokonsultēties pie patiešām laba fizioterapeita, kurš ar manuālo terapiju šo kļūdiņu ātri izlabos.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Labdien !

Man jau nedaudz vairāk kā mēnesi, sāp plecs un lāpstiņa, bet sāpes nav atkarīgas no kustības, kad roku ceļ tad nepastiprinās sāpes. Visvairāk sāp naktī, katru nakti mostos no sāpēm. Man ir ar MR izmeklēts kakls, tur esot spondoloze. Tāpat ar MR izmeklēts plecs, bet tur ir tikai bursīts un tendīts. Ir veiktas blokādes, bet tās nelīdz ilgāk kā dažas dienas, tāpēc ārsts vairs to nedara. Ja vaina nav pašā plecā, tad kas tad var būt par iemeslu stiprām sāpēm ? Ir arī nedaudz paaugstināta t. 37.5 pie kā man vērsties pēc palīdzības, kas tas var būt ?

Paldies jau iepriekš !

 

Labdien, Lāsma!

Es gan neteikšu, ka ir tikai bursīts un tendinīts. Pleca locītavā šāds atradums ir diezgan nopietns un sagādā pietiekoši daudz sūdzību pacientam, kā tas ir domāju arī Jūsu gadījumā. Šādā gadījumā var vērsties, piemēram, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas poliklīnikā pie ārstiem, kuri specializējušies locītavu saslimšanās.

 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Sveiki! Es nodarbojos ar sportu(svaru cilasanu) ipasi aizravos ar pleciem. Palielinaju smagumu (stavot kajas celu ganteli no pleca uz augsu) sakuma paradijas nelielas sapes plecu rajona,bet es turpinaju darit caur sapem. Tad kluva daudz reiz sliktak(nevaru pacelt pat roku-loti stipri sap) pagaja jau tris menesi bet palika tikai nedaudz labak. Pie arstiem es netieku! Ko man darit lai izarstetu so problemu?

 

 

Labdien, Andri!

Lai Jums ko ieteiktu, diemžēl ir jāveic izmeklējumi un jāsaprot, kur ir problēma- locītava, saišu aparāts, Rotatoru manžete vai kas cits? Neizmeklējot, kā arī, ja gribat šo locītavu funkcionējošu, bez ārsta, fizioterapeita galā diemžēl netiksim.

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte

Sveicināti!
Jau mēnesi ir sāpes plecā, ka ,paceļot roku augšā, jutu sāpes. Plecs it kā ik pa laikam nomierinās, jo ģimene smērēja Diclac gēlu.
Biju pie traumataloga, veicu sonoskopiju plecam, bet gribas saprast sonoskopijas slēdzienu parastā valodā:
Rotatoru manžetes iekaisums M.supraspinatus daļā. Atslēgas kaula lāpstiņas kaula savienojuma artrīts.

 

Labdien, Zanda,

Pleca locītava sastāv no kaulu, muskuļu, saišu aparāta, trīs muskuļu cīpslas veido kopā tā saucamo rotatoru manžeti, muskuļa supraspinatus daļā tā ir iekaisusi, kā arī ir iekaisums locītavā starp lāpstiņas kaulu un atslēgas kaulu. 

Atbildi sagatavoja Dr. Gita Vīnerte