Cilvēks spēj noturēt savu ķermeni un kustēties, pateicoties kaulu-muskuļu sistēmas saskaņotai darbībai. Kauli veido t.s. cieto skeletu, savukārt locītavu sastāvā ietilpst arī skrimšļaudi, saites. Mugurkauls nodrošina ķermeņa vertikālo stāju. Svarīgi ir saglabāt tā ass adekvātu un simetriski noslogojumu.
Stāju ietekmē dažādi faktori:
- mugurkaula iedzimta pataloģija (piem. t.s. spina bifida)
- iegūtas mugurkaula izmaiņas- kifoze, skolioze, spondiloze u.c.
- apkārtējo audu pārmaiņas – tai skaitā skeleta muskulatūras pārslodze, kontraktūra, atrofija u.c.
- locītavu, saišu, starpskriemeļu disku pataloģija,
- iekšējo orgānu slimības,
- CNS slimības, psihosomatiskie faktori u.c.

Ja kāda iemesla dēļ viena skeleta daļa tiek pārslogota, bet cita-nepilnīgi vai nepareizi noslogota, rodas stājas nestabilitāte, uz ko reaģē muskuļu sistēma - parādās muskuļu sāpes.
Nereti savilktajā, sāpīgajā muskulī iztaustāmi īpaši sāpīgi mezgliņi, tā saucamie triger punkti. Šos punktus iedala aktīvajos un pasīvajos. Aktīvais miofasciālais triger punkts (TP) ir sāpīgs. Hroniskās muskuļu sāpes rada arī nemieru, depresiju, miega traucējumus u.c.
Biežāk sastopamie miofasciālie sindromi kakla-krūšu zonā:
1. Trapecveida muskuļu sāpju sindroms. 
2. „Šķībais kakls”- slimnieki bieži to saista ar caurvēju, neērtu pozu guļot.
3. Kāpņveida muskuļu (mm.scaleni) savilkums izsauc kaklam neraksturīgus, maldinošus simptomus: sāpes un nespēku plecā, augšdelmā, lāpstiņas iekšpusē, krūšu kurvja priekšpusē. kustība uz aizmuguri un augšu. Sāpīgie tirger punkti palpējami zem lāpstiņas malas.
4. Cilvēki, kuri strādā ar ilgstoši noliektu galvu vai arī, ja guļ ar pārmērīgi atliektu galvu, sūdzas par sāpēm skaustā, kakla sānos.
5. Ja cilvēks strādājis, nesot smagumu izstieptās rokās, ilgstoši turējis vai cēlis smagumu uz augšu, var parādīties sāpes mugurā starp lāpstiņām.
Kā palīdzēt, ja sāp muskuļi?
Miofasciālo sāpju ārstēšanā maz efektīvi ir parasti lietojamie pretsāpju līdzekļi. Pret muskuļu sāpēm vislabāk palīdz tieša iedarbība uz savilkto muskuli un triger punktiem – blokādes, fizikālās procedūras, aukstums, Olfen™ plāksteri  ( http://nesaap.lv/birojadzive/lapa/produkti )

Garāks raksts atrodams - http://www.nesaap.lv/lat/nt2/tematiskie_raksti/ari_muskuli_sap