Sāpes - brīdinājums, nevis sods!

Sāpes pašos pamatos ir labas un nepieciešamas. Sak, ieskaidro to kādam, kurš cieš nepatīkamas traumas vai slimības izraisītas sāpes! Sāpes ir organisma raidītais signāls, ka kaut kas nav kārtībā un ir nepieciešama ārstēšana.
Bet kā izvēlēties pretsāpju līdzekli aptieku piedāvājuma pārbagātībā?

  • Pretsāpju un pretiekaisuma tabletes – salīdzinoši ātra iedarbība, bet īslaicīga efektivitāte, kā arī nereti nelabvēlīga iedarbība uz gremošanas traktu ilgstošas lietošanas gadījumā.
  • Aukstuma aerosoli un ledus pūšļi - novērš pietūkuma un ziluma rašanos, efektīvi tad, ja tos lieto nekavējoties.
  • Sildošie un atvēsinošie gēli – lokālas iedarbības pretsāpju līdzekļi. Sāpes un karstuma sajūtu remdēt atvēsinoši pretsāpju gēli. Pietūkumu noņem heparīnu saturošie gēli, bet pietūkuma gadījumā nedrīkst lietot sildošas ziedes. Sildošas ziedes mazina sapūsta kakla un apaukstētas muguras sāpes - tās rada siltuma sajūtu un mazina sāpes. Dienas laikā jāuzklāj atkārtoti.
  • Pretsāpju plāksteri - efektīvs un ērti lietojams līdzeklis. To līmē tieši uz sāpošās vietās, un tas darbojas visas dienas garumā, pakāpeniski izdalot organismā pretsāpju un pretiekaisuma vielas. Plāksteris ir nemanāms, neatlīp pat mitrumā un nesmērē apģērbu kā, piemēram, ziedes ar zemu iesūkšanās efektivitāti.

Svarīgi atcerēties, ka pretsāpju līdzekļi cīnās ar sāpju sajūtu un ļauj jums aizmirst par sāpēm, lai atkal pievērstos darbam un normālam dzīves ritmam. Bet paralēli jāārstē arī sāpju izraisītājs!
Neļauj sāpēm sevi pārsteigt dinamiskas darba dienas vidū birojā! Gudram darbiniekam portfelī vienmēr līdzi ir pretsāpju plāksteris Olfen! :)

http://www.bildites.lv/images/xki27mm6cusqclrha7lh.jpg