Krāsu ietekme uz cilvēka psihi

Dzeltenā - saules krāsa. Jautra un optimistiska, šādā vidē cilvēks jūtas lieliski. Veicina organizatoriskās spējas un stimulē prātu uz rīcību, uzlabo spēju pielāgoties un atcerēties. Šī krāsa ir ideāla birojiem vai mācību telpām, jo palielina koncentrēšanās spējas.

Orandžā - ir ļoti pozitīva un silta krāsa. Tā palīdz atbrīvoties no negatīvām emocijām, stimulē prātu. Piemērota telpām, kur gatavo ēst vai, piemēram, biroja virtuvei. Orandža krāsa pastiprina kuņģa sulas izdalīšanos.

Sarkana - veicina pozitīvu domāšanu. Piešķir videi siltu un viesmīlīgu atmosfēru. Šī krāsa būtu piemērota biroja uzgaidāmajai telpai. Bet vajadzētu skatīties, lai sarkanās krāsas nav par daudz, jo tā var ļoti ātri novest līdz nogurumam. Ideāli, ja sarkana ir viena vai divas sienas.

Zaļā - dabas krāsa. Šīs krāsas ietekmē mēs kļūstam mierīgāki, varam atpūsties. Samazina muskuļu spriedzi un pazemina asinsspiedienu. Zaļā krāsa būs ideāla priekš tava biroja atpūtas telpas.

Zila - vēsa, mierīga un atbrīvo no spriedzes, stresa situācijām, samazina asinsspiedienu. Tā ir apetīti nomācoša, tāpēc nebūs piemērota biroja virtuvei.

Violetā - ļoti spēcīgi ietekmē psihi. Ir bieži noderīga, ārstējot nervu traucējumus. Ietekmē intuīcijas attīstību, stimulē iztēli. Piemērota visām jomām, visbiežāk izmanto viegli violetu toni.